Wojtek Wojtek
505
BLOG

...otwarte rozważania nad szkicem idei...

Wojtek Wojtek Technologie Obserwuj notkę 5

 

 

 

Często stosuje się określenie postępu jako „lokomotywa”. Oczywiście – jest to nawiązanie do lokomotywy parowej, która przetwarzając energię cieplną, przekształcała ją na pracę mechaniczną zdolną zastąpić naturalne siły przyrody – energię spadajacej wody czy też siłę wiatru.

Wiele osób darzy wielką sympatią silnik parowy a w szczególności „lokomotywę” – dokładnie taką, o jakiej jest mowa w jednym z wierszy Jana Brzechwy. I od siebie dodam, że sympatie do tego urządzenia można dostrzec i w pokoleniach, które korzystały z silnika parowegą ciągnącego skład pociągu, i taka sama sympatia towarzyszy pokoleniom, które znają ją tylko z obrazka.

Do jednego z moich artykułów związanych z silnikiem parowym dołączył bloger NeoQubit i szeregiem swoich wypowiedzi zaintrygował mnie. Przede wszystkim sposobem ujęcia tematu. Pal licho, jak On odbiera działanie pary wodnej – ja tego rozumowania nie pojmuję. Ale podoba mi się. Okazuje się, że ta teoria, po głębszym zastanowieniu się – doskonale nadaje się do wytłumaczenia pewnych zjawisk i już nie doszukujmy się związków z silnikiem parowym. Postarajmy się ogarnąć to zagadnienie. Ponieważ rozciągnięte w komentarzach gubiło temat wiodący, zaprosiłem Autora do zupełnie nowego przedstawienia tego zagadnienia. Poniżej pezentuję ten tekst już bez przerywników charakterstycznych dla komentarzy na blogu.

Sądzę, że ta forma jest ciekawsza oraz łatwiejsza w opanowaniu a jeżeli ten wykład będzie intersował również i innych, NeoQubit udostępni dalsze rozważania na ten temat. Tekst w pierwotnym przekazie był przedmiotem mojej konsultacji z kolegą-fizykiem, z którym znamy się jeszcze z okresu szkoły podstawowej. Ocena była pozytywna, to znaczy mój kolega-fizyk, znający się na kwantach, nie zakwestionował tego tekstu jako coś oderwanego od życia. Więc i ja zapraszam do lektury. Dodam, że spojrzałem na ten tekst na stronie źródłowej NeoQubita i widziałem większą jego partię. Wygląda to interesująco a osoby, które chciałyby dodać coś od siebie, zapraszam do koentowania i także zadawania pytań. Sam jestem ciekaw, jak będzie ten tekst odebrany.

  

 

 

 

Motto: OH2:e

 Nowa idea pary i elektryczności

Znana jest idea postępu nadającego współczesne uwarunkowania gospodarcze i humanistyczne w określeniu „wiek pary i elektryczności”. W tej idei woda i elektryczność są rozdzielone. Najpierw jest para wodna, a następnie elektryczność. Woda jest podgrzewana w celu uzyskania pary wodnej o odpowiednich własnościach, aby poruszała elementy urządzenia czyniącego uporządkowany ruch elektronów w przewodach elektrycznych - wytwarzającego prąd elektryczny. Siła z maszyny i światło z żarówki stały się nową metodą i narzędziem. Czy jednak woda i elektryczność są czynnikami rozdzielnymi z natury swych własności? Czy wolne, swobodne elektrony mogą przedostawać się do wody, przemieszczać się przez wodę? I tu zaczyna się idea innego splątania historii pary i elektryczności.

 

Pokusa idei

Mając w idei potencjalną możliwość otrzymania idealnie czystej wody i gazu elektronowego, kusi pytanie, czy można wprowadzić elektrony do wody zawartej w zamkniętym naczyniu w celu ich zgromadzenia w tej wodzie i w tym naczyniu, na przykład, w ilości po dwa elektrony na jedną cząsteczkę wody? Niech dalej w niniejszych rozważaniach nad szkicem idei mieszaniny wody i elektronów nazywa się ona „mieszaniną hydroelektronową” i oznaczona będzie skrótem OH2:e, gdzie OH2 oznacza w idei hydroelektronowej cząsteczkę wody, natomiast :e oznacza parę elektronów. I już by można rozwinąć tu w internecie skrzydła idei nowej technologii i jej techniki, ale niestety, w tym momencie jednak muszą być przerwane rozważania.

 

Między ideą i miarą

Aby iść dalej w idei hydroelektronowego labiryntu rozważań, należy przeprowadzić test. Niezbędne jest pozyskanie informacji, czy w realu, w laboratoriach nauki albo firm, istnieje już nie tylko idea, ale i jest jej miara, dostępna publikacja, produkt, znane są własności mieszaniny hydroelektronowej i wykorzystywana jest w gospodarce mieszanina wody i gazu elektronowego? Jeżeli takich badań i zastosowań nie przeprowadzono w XIX i XX wieku, to niech powodem potrzeby bieżącego testu będzie to, że o idei hydroelektronowej jest w internecie od pewnego już czasu. Więcej o próbie pozyskania w internecie informacji o innowacyjności idei ruchu z mieszaniny OH2:e jest we wskazanych na końcu opracowania internetowych notatkach. Stąd, za inspiracją i inicjatywą Wojtka, NeoQubit przyjmuje, że istnieje jeszcze potencjalna możliwość kontynuacji rozważań. Dlatego jest tu zamieszczone niniejsze opracowanie. Zatem dalsze w nim rozważania oparte są na przesłance, że potencjał innowacyjności w idei OH2:e dalej jest i warty jest dyskusji w internecie, w celu zainteresowania nią docelowo Inwestorów [do czego wstępnie zobowiązał się dokonać Wojtek, po zapoznaniu się tu, na swoim blogu, z komentarzami o ewentualnych walorach naukowych i/lub biznesowych w konkretnych miarach z fizyki i/lub chemii dla idei OH2:e]. Zatem dalsze rozważania mają tylko na sposobności bardziej zobrazowanie tu szkicu idei.

 

Przemiana elektrycznej wody w impet

Wybór pary elektronów i symbolika zapisu OH2:e nie jest przypadkowa. Ma ona w idei wskazywać na występowanie wiązania wodorowego pomiędzy cząsteczkami wody, nano niszę inwestycyjną, w którą ingeruje gaz elektronowy, dokonując wpływu na cząsteczkę wody tak, że możliwe jest sprężanie mieszaniny hydroelektronowej, aby ostatecznie uzyskać rozdzielenie wody na jej składniki – tlen i wodór. Natomiast w wyniku rozprężania następuje eksplozja wybuchu spalania wodoru, zatem w idei hydroelektronowej, otrzymanie ponownie mieszaniny pary wodnej i gazu elektronowego. Tak w tej idei inżynierii hydroelektronowej mieszanina wody i elektronów stanowią razem paliwo, które w wyniku tarcia przekształca się w technologii odnawialnego, elektronowego, zgazowania wody na tlen i wodór lub inne cząsteczki tych atomów oraz odnawia się w wyniku impetu eksplozji wybuchu spalania wodoru w cylindrobaku/reaktorze.

 

W tej idei to jest znakiem, by cylinder był również bakiem.

W powyższych rozważaniach mamy za sobą składowe idei:

1.  przemysłowe otrzymanie mieszaniny wody i elektronów,

2.  biznesowe walory energetyczne paliwa hydroelektronowego,

3.  działający napęd/reaktor hydroelektronowy, jako tzw. „układ agh” – aktywny generator harmoniczny ruch z własności natury wody i elektronów,

4.  nową technologię i jej innowacyjną technikę generowania ruchu.

 

Tak jest w internet idei. W realu jednak akurat tak może nie być, niekoniecznie mieszanina woda z elektronami będzie możliwa do korzystnego uzyskania i utrzymania eksploatacyjnego oraz przydatna dla Inwestorów, a metoda sprężania i rozprężania może okazać się niemożliwa albo niekorzystna w biznesowym rozwiązaniu. Zatem poczynione tu wprowadzenie do internet idei OH2:e w domenie zagadnień oznaczonych jako 4xe - ekologicznej, energetycznej, ekonomicznej, ewolucji hydro­elektro­nowej, zakończę dwoma rysunkami z klawiatury ułożonymi, końcowym mottem i zapytaniem:

 (1.) mieszanina hydroelektronowa w cylindrobaku/reaktorze, oznaczenia: % - kółeczka to rozdzielone cząsteczki wody, kreseczka to rozdzielający je gaz elektronowy:

[%%%%]

[%%%%]

[%%%%]

[%%%%]

  

(2.) lokomotywa z napędem hydroelektronowym nie wymaga trakcji elektrycznej na Księżycu:

 [ postęp ] [ : -) ][ lokomotywa idei ruchu pro futuro ]>_
-@---- @-[ .&. ][ @-@ napęd hydroelektronowy @-@ ] #
--------------------------------------------------------------------------------------
uhuuu toto tak toto tak toto tak uhuuu toto tak toto tak toto tak

  

(3.) Motto: Niemożliwym jest wymyślenie fizyki rzeczy niemożliwych. Jeżeli coś jest uważane za niemożliwe, to oznacza, że nie zostało jeszcze wymyślone jako rzecz, tylko nadano temu czemuś nazwę. Zatem wymyślić można fizykę tylko rzeczy możliwych. Nie mniej i nie więcej. Prawda, czy fałsz?

 (4.) Czy internet idea OH2:e w realnych miarach własności paliwa i napędu/reaktora hydroelektronowego byłaby w realu dla Inwestorów możliwa i biznesowo korzystna?

  

Internetowe notatki:

- Google: ‘inżynieria hydroelektronowa’, ‘mieszanina wody i elektronów’, ‘paliwo hydroelektronowe’, ‘napęd hydroelektronowy’.

-http://www.poznajatom.pl/forum/viewtopic.php?f=4&t=442&p=2916&sid=d6e71b3423c235125234c3785bdf1a9f#p2916
-
http://www.polityka.pl/forum/1119687,swiatowy-wyscig-po-innowacje.thread
-
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2327480&highlight= 

 

 

NeoQubit,

internet pl, 26.09.2012

Wojtek
O mnie Wojtek

O mnie świadczą moje słowa...  .

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie