Zawsze uważałem, że tam, gdzie skieruję swój wzrok, to moja sprawa. Owszem, mogło się zdarzyć, że jakaś sympatyczna panna wabiła mnie swym wdziękiem, której i sam bym nie opierał się, ale od kilku dni prześladuje mnie pewna AdChoices i to na kilka frontów - raz z lewej, raz z prawej, potem naprzemian z dołu bądź z góry a co pewien czas wręcz napastuje mnie przesłaniając mój krąg zainteresowań swym "wdziękiem" ze środka ekranu.

Będę wdzięczny, jeżeli ktokolwiek zechce dopomóc mi, jak pozbyć się tak uporczywego natręta, który wdarł się w system mojego komputera bez mojej woli i prawdopodobnie jest skutkiem jakiegoś kliknięcia w ekran, kiedy to być może reklamy wyświetlane w salon24.pl powodują przesunięcie obrazu.

Drugim, również niechcianym "dzieckiem internetu" jest "ilovemobi.com" które co raz wyświelta ,i na środku ekranu "czy on/ona cię kocha". 

Pod tym niewinnym ekranem ukrywa się nadzwyczaj zmysłowa treść, którą żywcem tutaj kopiuję:

 

To jest usługa subskrypcji kontentu. Użytkownik musi mieć ukończone 18 lat i zgodę osoby opłacającej rachunek aby móc korzystać z usługi subskrypcji.Użytkownik otrzyma 5 wiadomości SMS tygodniowo, koszt otrzymanej wiadomości wynosi 3,69 zł brutto. Jednorazowa opłata aktywacyjna w wysokości 3,69 zł brutto ma zastowowanie. Obowiązują standardowe opłaty za usługi WAP, GPRS i UMTS naliczane zgodnie z taryfą danego operatora sieci komórkowej. Usługa jest dostępna we wszystkich sieciach komórkowych dla użytkowników posiadających telefon komórkowy z obsługą GPRS.Użytkownik będzie otrzymywać wiadomości zawierające linki do pobrania kontentu. Aby wyłączyć subskrypcję należy wysłać SMS o treści STOP A na numer 60368. Użytkownik aktywując usługę potwierdza przeczytanie, zrozumienie i wyrażenie zgody na obowiązujące zapisy regulaminu oraz wyraża zgodę na otrzymywanie bezpłatnych reklamowych wiadomości SMS od dostawcy usługi. Pomoc: zadzwoń pod numer12 44 66 901 od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00 lub wyślij wiadomość e-mail na adres: reklamacje@mobiltek.pl. Dostawcą usługi jest Marvel Media Sdn Bhd. Podmiotem realizujacym dodatkowe swiadczenie jest Mobiltek S.A. Niniejsza usługa nie jest powiązana, sponsorowana, ani popierana przez żaden z wymienionych produktów, ani sprzedawców detalicznych. Znaki handlowe, znaki usługowe, loga (wliczając w to – bez ograniczeń – nazwy produktów oraz sprzedawców) są własnością ich prawowitych właścicieli.

Warunki ogólne   ©2013 ilovemobi.com   All Rights Reserved

 

Na zakończenie dodam kolejny "obrazek" wyświetlający się w środkowej części ekranu i blokujący możliwość dalszej pracy. Niestety - tym razem nie udało mi się ustalić nadawcy tego śmiecia internetowego:

 

 

Będę wdzięczny za pomoc w pozbyciu się intruza, któy podstępnie wtargnął w mój ekran i co kilka minut uszczęśliwia mnie dodatkowymi czynnościami wymuszającymi odsłonięcie stanowiska pracy.

 

Reklama, owszem, ale nie nachalna reklama molestująca stanowisko pracy w sposób agresywny.

Myślę, że ci, któzy zlecają reklamę, winni sprawdzić, czy oferent nie uczyni im niedźwiedziej przysługi zniechęcając do korzystania z oferty tylko dlatego, że zostałą zohydzona natrętnym wyświetlaniem się w sposób zakłócający mir domowy.

Chyba, że to sam oferent stosuje wymuszenie rozbójnicze na zasadzie "kup Pan cegłę!"...